Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

IV FREAKI AFRYKI - FESTIWAL KULTURY AFRYKAŃSKIEJ

kultura
Termin: piątek, 12 maj 2017 - niedziela, 14 maj 2017

Miejsce: Klub "Pod Kolumnami"

Trzy dni wypełnione mistrzowskimi warsztatami, pokazami oraz koncert finałowy połączonych sił polskich i afrykańskich artystów, to najważniejsze wydarzenia zbliżających się Freaków Afryki – festiwalu popularyzującego muzykę "Czarnego Lądu". Czwarta edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 roku, zgromadzi wybitnych przedstawicieli muzyki afrykańskiej: mistrza afrykańskich bębnów Babara Bangourę, znakomitą gwinejską tancerkę Fadminę Konate, francuską wokalistkę Lydie Kotlinski oraz specjalistę od bębnów dundun - Gasparda Conde. Na Festiwal organizatorzy zapraszają do wrocławskiego Klubu Pod Kolumnami (warsztaty) oraz do Starego Klasztoru (koncert i pokazy). Cały czas trwają zapisy na warsztaty prowadzone przez afrykańskich gości – do 27 kwietnia obowiązują promocyjne ceny.

Klub Pod Kolumnami oraz szkoła tańca "Afrotonika" zapraszają wszystkich "freaków" i nie tylko, na czwartą już odsłonę wrocławskiego Festiwalu "Freaki Afryki". Tradycyjnie organizatorzy przygotowali niezwykle inspirującą ofertę warsztatów, które w tym roku poprowadzą między innymi: pochodzący z gwinei niekwestionowany mistrz afrykańskich bębnów Babara Bangoura, znakomita gwinejska tancerka Fadima Konate, francuska wokalistka Lydie Kotlinski oraz specjalista od bębnów dundun - Gaspard Conde.

Ponadto w Starym Klasztorze odbędzie się "Koncert Freaków".  Festiwalowi goście specjalni: Babara Bangoura oraz Fadima Konate zaprezentują się wspólnie z zespołem Sewa Kaffo - łączącym w swojej muzyce jazzowe, folkowe i etniczne brzmienia. Muzykom towarzyszyć będą tancerki szkoły tańca Afrotonika z Anetą Szlachetą na czele, gwinejski dundunista Gaspard Conde oraz pochodzący z Senegalu multiinstrumentalista Amadou Fola.

Freaki Afryki mają wymiar nie tylko międzykulturowy, ale także międzypokoleniowy! To już tradycja, że przed przed koncertem głównym, podczas specjalnie przygotowanych pokazów swoje umiejętności zademonstrują m.in: grupa seniorów tańczących taniec afrykański, która co roku podbija serca publiczności oraz pozostałe grupy prowadzone przez tancerkę Anetę Szlachetę (Afrotonika), a także studenci Mariusza Raźnego (Pracownia Bębnów) oraz Kuby Lichwy, którzy zagrają na afrykańskich bębnach.
Po koncercie zapraszamy na after party, które poprowadzi Ewer Afro Selecta

PROGRAM FESTIWALU:

12.05 (piątek) 
17.00-20.00 warsztaty pieśni afrykańskich/ Lydie Kotlinsky 

13.05 (sobota) 
9.00-12.00 pieśni afrykańskie/ Lydie Kotlinsky 
11.30- 14.40 warsztaty tańca afro/ Fadima Konate 
14.45- 18.00 warsztaty gry na bębnach djembe/ Babara Bongoura 

14.05 (niedziela)
10.30-12.00 warsztaty gry na bębnach dundun/ Gaspard Conde 
12.00-15.10 warsztaty gry na bębnach djembe/ Babara Bangoura
15.00-18.10 warsztaty tańca afro/Fadima Konate

Koncert freaków, 
13.05 (sobota) godz. 20.30, Stary Klasztor, u;. Purkyniego 1/  bilety: 20/25/30zł 
Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na warsztaty i info: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
+48 504 390 061 - Aneta Szlacheta
Do 27 kwietnia niższe ceny. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy Freaki Afryki:
Klub Pod Kolumnami & Afrotonika

 

ARTYŚCI:

 

 

BABARA BANGOURA, wielki mistrz Djembe z Gwinei, jest duchowym synem żywej legendy afrykańskiej muzyki i "prezydenta" wszystkich Djembe Foli na świecie, Mamady'ego Keita. Babara jest członkiem legendarnej grupy "Sewa Kan" Mamady'ego Keita. Urodzony w stolicy Gwinei, Konakry, dołączył jako wybitnie utalentowany chłopiec do zespołu Guinean Junior Percussionists, aby po krótkim czasie zostać wyróżniającym się solistą Baletu Narodowego "Djoliba".Artysta przewodzi obecnie własnej grupie wirtuozów bębnów djembe: "Foli Kan", jest doceniany i uwielbiany przez miłośników afrykańskiej muzyki jako pełen radości i charyzmy propagator tradycyjnej kultury Gwinei. Na co dzień Babara Bangoura występuje z różnymi muzykami w Europie i intensywnie naucza zachodnioafrykańskiej muzyki perkusyjnej na całym świecie. Jest również twórcą i organizatorem corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Północ -Południe", który odbywa się w Konakry i ściągą do Afryki rzeszę muzyków, artystów i miłośników djembe, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami.
Jako niekwestionowany i wyróżniający się zarazem Djembefola – mistrz afrykańskich bębnów – Babara kontynuuje dzieło Mamady'ego Keita z jego ponadczasowym przesłaniem: muzyka nie zna granic, a kolor skóry nie stanowi trudności w poznawaniu innych kultur.

 

Babara Bangoura
Fadima Konate FADIMA KONATE córka legendarnego mistrza djembe, Famoudou Konate z Gwinei, od najmłodszych lat inicjowana była w tradycyjną muzykę i taniec ludu Malinke. Dorastając w artystycznej rodzinie w wiosce Sangbarala w Górnej Gwinei, tańczyła u boku mistrzów muzyki djembe w czasie lokalnych świąt i obrzędów. W stolicy Gwinei, Konakry, była członkiem licznych baletowych grup. Jej oryginalny styl jest pełen gracji, wdzięku i kobiecości. Od kilku lat mieszka w Brukseli, gdzie stała się jedną z najbardziej docenianych instruktorek i tancerek afro na europejskiej scenie. Poróżuje po całym świecie ucząc tańca i występując z najlepszymi muzykami i artystami.

 

SEWA KAFFO - czyli "Szczęśliwa Grupa" - bo tak należy dosłownie tłumaczyć nazwę zespołu, zaprasza do swojego etnicznego, folkowego i jazzowego świata world music. Magiczna mieszanka brzmień instrumentów takich jak: kora (zachodnio-afrykańska harfa), indyjska tabla, kontrabas, afrykański bęben djembe, saksofon czy gitara, zabiera słuchacza w muzyczną podróż dookoła świata. W skład zespołu wchodzą artyści z długoletnim stażem, doświadczeniem i licznymi osiągnięciami. Łączy ich miłość do muzyki, poszukiwań i podróży. Znani są m.in z zespołów takich jak: Moon Hoax, Robotobibok, Ziemia Planeta Ludzi, Małe Instrumenty, Matplaneta, CBB Ensemble, Kapela Timingeriu i wielu innych. Pierwszy utwór zespołu "Alinga Sewa" ("Bądźmy szczęśliwi") ukazał się w 2014 roku we Wrocławiu, zwraca uwagę na fundamentalne problemy dzisiejszych czasów, nawołuje do szczęścia i radości. Członkowie zespołu: Ju Ghan, Michał "The King" Karbowski, Abdoulaye Badji, Jędrzej Kuziela, Piotr Łyszkiewicz.

 

Sewa Kaffo
Gaspard Conte GASPARD CONDE – Mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Był kierownikiem muzycznym gwinejskiego Ballet Sourakhata i współtwórcą grupy Tourekounda. Współpracował również z baletem Samaato, Le Ballet AJK Danse de Guinée, Le Ballet Soleil d'Afrique, la Percussion Wassa de Morcire Camara, i la groupe Kouroukanfouwa Prowadził intensywne kursy dla perkusistów z całego świata. W 2008 roku przyjechał do Polski i obecnie prowadzi własny zespół taneczno muzyczny i szkołę gry na bębnach afrykańskich. W 2014 Gaspard tworzył Art-Gibami - Zespół afrykańskich artystów, w skład którego wchodzą tancerze i muzycy z najlepszych gwinejskich baletów.

 

AMADOU FOLA- utalentowany multi-intrumentalista, tancerz, kompozytor, wokalista i wielki pasjonat swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Les Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w festiwalach w kraju i zagranicą (m. in. jako drugi solista otwierający Festival Mondial des Artes Negres FESMAN, Dakar, Senegal, Le Festival International de Rai, Uzda, Maroko, Festival Rabat Africa, Maroko, Dubai Shopping Festival, Emiraty Arabskie) obok takich gwiazd jak Angelique Kidjo, Youssou N'Dour, Omar Pene, Daara J, Carlou D, Vivianne, Safari. Jako perkusjonista pojawił się na płytach Groupe Kiss, Ibou Ndiaye, Ninki Nanka Percussions, Tonia Fola. W ubiegłym roku zrealizował projekt z polską multiinstrumentalistką, Marią Pomianowską, „Polska – Senegal. Muzyka z 2 kontynentów".

 

Amadou Fola
Grupa pokazowa szkoły Afrotonika 2 AFROTONIKA/ grupy taneczne/ uczniowie tancerki Anety Szlachety, którzy pod jej okiem zaprezentują niezwykle energetyczne i żywiołowe pokazy tańca afrykańskiego. Jedną z grup są niesamowici seniorzy, którzy co roku podbijają serca publiczności swoim tańcem, w tym roku nie będzie inaczej :)
ANETA SZLACHETA - tancerka zespołu CBB Ensemble, w przeszłości zespołów Foliba oraz Sango. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, dokąd podróżuje, żeby uczyć się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz poznawać tradycyjny taniec z wiosek. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, dorosłych i seniorów oraz koncertuje w Polsce i za granicą.

 

oraz:
 
PRACOWNIA BĘBNÓW /grupy warsztatowe/ studenci muzyka Mariusza Raźnego oraz GRUPY WARSZTATOWE KUBY LICHWY, w kilkuminutowych pokazach zaprezentują grę na bębnach djembe oraz dundun.
MARIUSZ RAŹNY wrocławski muzyk, pasjonat kultury Afryki Zachodniej, założyciel zespołu Tiriba, rzemieślnik produkujący własne instrumenty, obecnie jedne z najlepszych bębnów djembe i dundun na polskim rynku.
KUBA LICHWA, jeden z najzdolniejszych djembefola w Polsce, pasjonat muzyki zachodnioafrykańskiej, prowadzi regularne warsztaty gry na bębnach afrykańskich we Wrocławiu, członek zespołu Tiriba

EWER AFRO SELECTA- (Afro Tuba/Balafon Brothers/Swagga)
Pasjonat muzyki afrykańskiej oraz muzyk zespołu AfroTuba. Jego selekcja utworów to m.in.: Afrykańska Salsa, Senegalski Mbalax, skoczna muzyka z Wybrzeża Kości Słoniowej, dancehall z Gwinei Konakry oraz tradycyjna & nowoczesna muzyka Afrykańska
 
 
 
CENNIK:

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH z BABARA BANGOURA
13-14 maja, Klub pod Kolumnami Pl. Świętego Macieja 21

Sobota 13 maja:
godz. 14:45-16.15 grupa początkująca
godz. 16.30-18:00 grupa zaawansowana

Niedziela 14 maja:
godz. 12.00-13.30 grupa zaawansowana
godz. 13:40-15.10 grupa początkująca

Cennik: do 27 kwietnia: Full Pass -200 zł / 6 h, 120 zł/ 3 h, 65 zł pojedynczy warsztat 1,5h
Po 27 kwietnia: Full Pass- 220 zł/ 6 h, 140 zł/ 3h, zajęć 75 zł / pojedynczy warsztat 1,5h

WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO z FADIMA KONATE
13-14 maja, MDK "Śródmieście", ul. Dubois 5.

Sobota 13 maja: godz. 11:30- 13.00 godz. 13:10-14.40

Niedziela 14 maja: godz. 15.10-16.40 godz. 16.50-18.20

Cennik:
Full pass 200 zł / 6 h do 27 kwietnia, 220 zł / 6 h po 27 kwietnia
Day pass: 110 zł / 3h do 27 kwietnia, 130zl/ 3 h po 27 kwietnia
60 zł za pojedynczy warsztat /1,5 h do 27 kwietnia, 70 zł / 1,5h po 27 kwietnia

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH DUNDUN z GASPARD CONTE
14 maja, Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21

niedziela 14 maja, godz. 10.30-12.00

Cennik: do 27 kwietnia- 60zł po 27 kwietnia- 70zł

WARSZTATY PIEŚNI AFRYKAŃSKICH z LYDIE KOTLINSKI
12-13 maja, Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21

piątek 12 maja, godz. 17.00-20.00

sobota 13 maja, godz. 9.00-12.00

Cennik: Do 27 kwietnia: Full Pass 2 warsztaty- 150zł (6h) Pojedynczy warsztat- 80zł (3h)
Po 27 kwietnia: 90 zł za pojedynczy warsztat (3h) Full pass-2 warsztaty- 170 zł
Zniżka dla grup (min. 3 osoby): cena dla każdego członka grupy: 2 warsztaty-130zł (6h) / Pojedynczy warsztat- 70zł (3h)

 

UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany godzin warsztatów.

Miejsce na warsztacie gwarantuje tylko i wyłącznie wpłacenie całej kwoty na konto: KLUB POD KOLUMNAMI PKO BP, ul. WITA STWOSZA 12 54-203, WROCŁAW 75 1020 5226 0000 6502 0416 3275

W tytule prosimy podać: Imię i nazwisko, rodzaj zajęć i karnetu, nr kontaktowy i adres e-mail.

* po dokonaniu opłaty przelewem prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!! Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.+48 504 390 061  

 

Telefon
71 322 95 38, 608 794 453
Addres
plac Świętego Macieja 21, Wrocław, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od piątek, 12 maj 2017 do niedziela, 14 maj 2017

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 

miesiące  pon.-piątek sobota niedziela 
marzec  9:00-16:00 9:00-15:00 14:00-16:00 
kwiecień 9:00-17:00 9:00-15:00 14:00-16:00
maj-wrzesień  9:00-17:00 9:00-16:00 14:00-17:30
paźdz.-grudz. 9:00-16:00 9:00-15:00 14:00-16:00

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

1778391
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
261
10325
34581
34488
1778391

2024-04-20 09:40


logo