Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Organizatorem corocznych Wrocławskich Dni Duszpasterskich jest Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Uczelnia realizuje w ten sposób misję inspirowania duszpasterzy, katechetów, a także innych osób odpowiedzialnych w Kościele do inicjowania działań duszpasterskich i ewangelizacyjnych. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Nie śpij, zwiedzaj muzea nocą. Ideą majowej Nocy Muzeów jest udostępnienie w godzinach wieczornych i nocnych zwiedzającym muzeów, galerii i innych instytucji związanych z kulturą oraz organizowaniu specjalnych wydarzeń towarzyszących. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 2016.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Wrocławski festiwal jazzowy Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych, odbywa się od 1964 roku i pełni znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Każdego roku wiosną odbywają się koncerty najciekawszych artystów i wydarzenia jazzowe ze świata, z uwzględnieniem szerokiego spectrum gatunków jazzowych. Program 52 Festiwalu Jazz nad Odrą.

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl 
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9.30 - 18.00
sobota 9.30 - 16.30
niedziela 14.00 - 17.30

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław
logowrocław

logo