Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Organizatorem corocznych Wrocławskich Dni Duszpasterskich jest Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Uczelnia realizuje w ten sposób misję inspirowania duszpasterzy, katechetów, a także innych osób odpowiedzialnych w Kościele do inicjowania działań duszpasterskich i ewangelizacyjnych. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Nie śpij, zwiedzaj muzea nocą. Ideą majowej Nocy Muzeów jest udostępnienie w godzinach wieczornych i nocnych zwiedzającym muzeów, galerii i innych instytucji związanych z kulturą oraz organizowaniu specjalnych wydarzeń towarzyszących. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 2016.

Wrocławski festiwal jazzowy Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych, odbywa się od 1964 roku i pełni znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Każdego roku wiosną odbywają się koncerty najciekawszych artystów i wydarzenia jazzowe ze świata, z uwzględnieniem szerokiego spectrum gatunków jazzowych. Program 52 Festiwalu Jazz nad Odrą.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to chyba jedyny na świecie festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Bez Konkursu nie byłoby Przeglądu Piosenki Aktorskiej. To właśnie Konkurs – przeszło 30 lat temu – dał początek wrocławskiemu festiwalowi. Festiwal odbywa się każdego roku w maju. O szczegółowym programie będziemy informować na bieżąco.

Noc Konfesjonałów to wielkopostna akcja ewangelizacyjna. Okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź. Oto tegoroczny program.

Co roku na początku czerwca Wrocław ma swoje kulinarne święto – festiwal „Europa na widelcu”. Jest to jedyna w Polsce impreza kulinarna organizowana cyklicznie na tak dużą skalę. Wydarzeniu od początku patronują Piotr Bikont i Robert Makłowicz. Wrocławski Rynek zamienia się w jedną wielką europejską resteurację. Na jarmarku można kupować potrawy, produkty i wyroby regionalne z całej Europy. PROGRAM 2016.

Każdego roku 1 maja, na wrocławskim Rynku, spotykają się Gitarzyści-Rekordziści- początkujący, profesjonaliści, amatorzy i muzycy- by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie. Grają „Hey Joe" Jimiego Hendrixa, które brzmi mocą tysięcy gitar. Oto tegoroczny program.

O ponad dwudziestu lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. W drugiej połowie czerwca wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogą wziąć udział w wielu atrakcjach. Co roku odbywa się około 60 wydarzeń – koncerty, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, gry terenowe, performance, wykłady, które to nie koncentrują się wyłącznie w centrum miasta, ale obejmą także peryferyjne osiedla, miejskie parki, czy wrocławskie wyspy. SZCZEGÓŁY 2016.

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek  9.30 - 18.00
sobota  9.30 - 16.30
niedziela 14.00 - 17.30

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

Odwiedziny

0499596
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
288
2877
12753
10401
499596

2019-08-18 17:52


logo